Przygotowania do ślubu
Ślub jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdej osoby. Zanim jednak państwo młodzi staną przed ołtarzem czeka ich wiele miesięcy pracy. Ponieważ jest to jedyna taka uroczystość w życiu, warto na przygotowania do wesela poświęcić więcej czasu.
Marzenie każdej panny młodej, czyli suknia ślubna
Jednym z najprzyjemniejszych momentów dla panny młodej jest wybór sukni. Wiele kobiet decyduje się na usługi renomowanego salonu ślubnego z dużego miasta (specjalnie dojeżdżając np. do Krakowa lub Warszawy), bo tam wybór jest największy. Suknię szyje się na miarę, by idealnie pasowała i podkreślała atuty urody.
Gdy panna młoda mierzy suknię, pan młody zajmuje się kupowaniem (lub szyciem) garnituru. Do niego trzeba dopasować białą koszulę, elegancki krawat oraz odpowiednie obuwie.
Medycyna estetyczna a ślub, czyli piękni państwo młodzi
Czas przed ślubem to również idealny moment na profesjonalne zadbanie o swój wygląd. W dniu wesela państwo młodzi muszą wyglądać olśniewająco i czarować gości promiennym uśmiechem, miłością i szczęściem. Oczekiwanie na ten dzień zachęca więc do zmierzenia się z mankamentami urody i zaniedbaniami z poprzednich lat.
Zakochani mogą wybierać spośród specjalnych pakietów zabiegów, dobierając je do swoich potrzeb. Popularnym wyborem jest modelowanie ust i twarzy kwasem hialuronowym oraz wygładzanie zmarszczek. Zainteresowaniem cieszą się pakiety dla narzeczonych zawierające zastrzyki z botoksu (pomagające pozbyć się m.in. „kurzych łapek”) oraz wszczepianie nici PDO (poprawiających kształt twarzy).
Jako alternatywę dla botoksu można również zastosować zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe PRP. Wygładza on twarz i nadaje cerze świeżości oraz blasku. Młode pary decydują się także na mezoterapię (mobilizującą skórę do odnowy) oraz zabieg plazmowy, który spłyca zmarszczki, poprawia elastyczność i nawilżenie skóry. Po obu tych zabiegach twarz jest odświeżona, promienna i naprawdę olśniewająca.
Czasami pielęgnacja urody idzie o krok dalej. Ślub często staje się impulsem by dokonać odkładanych „na później” zmian, np. pozbyć się odstających uszu lub rozwiązać problem opadających powiek.
Oprócz zabiegów na twarz narzeczeni bardzo często pojawiają się w gabinetach medycyny estetycznej pragnąc zadbać o dłonie. To one są w centrum uwagi przy zakładaniu obrączek, muszą więc być nieskazitelne.
Zanim na paznokciach pojawi się lakier, trzeba przygotować skórę dłoni zabiegami z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który dogłębnie ją nawilży i wspaniale odmłodzi. Osoby borykające się z poceniem dłoni (a także całego ciała), chcące zapewnić sobie komfort podczas uroczystości w kościele i zabawy weselnej, poddają się zabiegom z botoksem. Blokuje on nadmierną potliwość zapobiegając krępującym sytuacjom w trakcie imprezy.
Olśniewający uśmiech, czyli wesele i stomatolog idą razem w parze
Przygotowując młodych na ślub lekarz dentysta potrafi zdziałać cuda, dlatego też przyszli małżonkowie chętnie korzystają ze stomatologicznych pakietów dla narzeczonych.
Obowiązkowym punktem przygotowań do wesela jest poprawa estetyki uśmiechu: higienizacja (czyli usunięcie kamienia i fluoryzacja), leczenie próchnicy oraz - jeżeli zajdzie taka potrzeba - wybielanie zębów. Wiele par decyduje się również na bardziej zaawansowane zabiegi, pozwalające zapomnieć o mankamentach urody: licówki i korony porcelanowe (poprawiające kształt zębów i maskujące nieładne szpary), aparaty ortodontyczne (pomagające wyrównać zgryz) lub implanty (zastępujące braki w uzębieniu). Przed ślubem, u lekarza dentysty, można również pozbyć się tzw. uśmiechu dziąsłowego.
Zabiegi stomatologiczne i medycyny estetycznej wykonuje się na kilka tygodni przed ślubem, by efekty stały się w pełni widoczne.
Burza loków, czyli czas na fryzjera i wizażystę
Odmłodzenie i odświeżenie twarzy, szyi, uśmiechu oraz dłoni to nie koniec przygotowań. Młodych czeka jeszcze wizyta u fryzjera - stylisty, gdzie dobierają fryzurę do ubrania i okoliczności. Cienkie i łamliwe włosy przed ułożeniem są wzmacniane zabiegami multiwitaminowymi lub osoczem PRP. Odbudowują one zniszczoną łuskę i dodają gęstości, zapewniając idealny efekt w dniu ślubu. Kobiety coraz częściej wybierają również profesjonalny makijaż, który podkreśli walory ich urody i utrzyma się przez całą uroczystość.
Garść dokumentów, czyli ślubne formalności
Przyszli małżonkowie muszą wygospodarować czas na formalności. Listę spraw do załatwienia otwiera rezerwacja daty ślubu oraz sali na wesele. Młodzi chętnie decydują się na uroczystość w dużym mieście (takim jak np. Kraków), w pięknym, starym kościele. Powodzeniem cieszy się również Małopolska, a szczególnie górskie tereny Podhala.
Narzeczeni muszą także pojawić się w urzędzie stanu cywilnego i w swojej parafii, odbyć nauki i skorzystać z usług poradni małżeńskiej. Po zarezerwowaniu fotografa i muzyków oraz wybraniu obrączek i zaproszeniu gości większość formalności jest już załatwiona. Pozostaje tylko oczekiwanie na ten najważniejszy dzień w życiu.
Na przygotowania do ślubu trzeba poświęcić dużo czasu. Na samym początku warto zarezerwować terminy i zajrzeć do specjalistycznego gabinetu medycyny estetycznej (np. Esclinic w Krakowie). Podczas pierwszej konsultacji lekarz zaproponuje zabiegi dostosowane do oczekiwań państwa młodych i zaplanuje je tak, by ze wszystkim zdążyć do wesela. Dzięki temu efekt w dniu ślubu będzie olśniewający, a piękne wspomnienia pozostaną na lata.